Penzión Pod Skalicou - Ľudová výšivka - Anna Šimková, Hrochoť

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka

Penzión Pod Skalicou

Informácie o penzióne Pod Skalicou

Ubytovanie na chate v oblasti Poľana                                                  REZERVÁCIA UBYTOVANIA

Ďaleko od miest, v stolici Zvolenskej, leží neveľká dedina. Je to obec Hrochoť. Utešené hory rozťahujú sa okolo nej široko-ďaleko. Tam na juhozápadnej strane vypína sa končistý vrch Chochuľka a na východe drieme si známa detvianska Poľana.
Ľudo Ondrejov: Rozprávky z hôr.
Vraví sa, že kto nebol na Poľane, nevidel svet. A vy ste už boli, priatelia? Na tej našej detvianskej? Tak potom viete, prečo sem i Jánošík, rád chodieval. Do tohto utešeného kraja mocných a smelých ľudí. Veru nejeden Jánošíkov hôrny chlapec práve odtiaľto pochádzal, z Detvy, Očovej, Hrochote.

Mária Ďuríčková: Zemský kľúč

Milí priatelia, ponúkame vám možnosť navštíviť tento nádherný slovenský kraj, presvedčiť sa o tom, že citovaní spisovatelia mali pravdu, keď ospevovali krásu podpolianskej prírody a svojráznosť jej obyvateľov. Ponúkame vám možnosť vystúpiť na Poľanu a pokochať sa pohľadom na „výsosť Poľany, hory zázračnej stíny a prekrásnu slovenskú diaľ." Tak to opísal Andrej Sládkovič, básnik, ktorý prežil v Hrochoti 9 rokov svojho plodného života. Ponúkame vám možnosť ubytovať sa v penzióne Pod Skalicou v nedotknutej prírode na okraji obce Hrochoť.

Veríme, že pobyt v našom zariadení vám umožní prežiť príjemné chvíle oddychu a zároveň poskytne možnosť spoznávať doteraz málo navštevovaný kút našej krajiny.


 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky